Smokey eye krok po kroku

Smokey eye jest najbardziej klasycznym i ponadczasowym makijażem oczu. W potocznym tłumaczeniu to przydymiony, smolisty makijaż oczu, który wygląda spektakularnie na każdej kobiecie. Makijaż ten jest dość trudny w wykonaniu lecz warto poświęcić mu kilka minut dłużej, aby wyglądał jak najlepiej. Smokey eyes początkowo jest trudne. Nieznajomość właściwych technik podczas tworzenia go może zakończyć się katastrofą. Jednak noszenie takiego makijażu gwarantuje nam, że będziemy wyglądać bardzo elegancko i co ważne pasuje on do każdego kształtu oczu. Warto taki makijaż wybierać na ważne wieczorne wyjścia, świetnie sprawdzi się podczas wszelkiego rodzaju imprez. Pasuje on do każdego typu urody, dlatego też jest tak bardzo popularny.

Smoke eye makeup

Smokey eye makeup są jednym z najbardziej znanych form makijażu oczu od czasów Kleopatry. Ta klasyczna technika makijażu znana jest głównie z buntowniczego wyglądu, jednak wydaje się, że jest ona nieco przesadna do noszenia na co dzień. Za to świetnie sprawdza się na każdą imprezę bez względu na jej charakter. Oprócz ich klasycznego ciężkiego wyglądu, techniki uzyskiwania smokey eyes są dość trudne, a w zależności od pożądanego wyglądu, ciężar można modyfikować. Można go również łatwo stonować, aby uzyskać jak najbardziej przyjemny wygląd. Jest to najpopularniejszy, ale najbardziej nieuchwytny wygląd makijażu na świecie. Istnieją trzy rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem wykonywania smokey eye. Kluczem do stworzenia idealnego smokey eye jest, aby zawsze zachować najciemniejszy punkt makijażu przy linii rzęs. Dzięki temu makijaż jest naprawdę nowoczesny i świeży oraz zapewnia, że zwraca większą uwagę na oko niż na sam makijaż. Na początku warto też nie komplikować sobie sprawy i trzymać się nie więcej niż trzech cieni. Jeśli chodzi o smokey eye, nie ma znaczenia, jakich kolorów używasz, ważne by były to cienie o różnej intensywności.

Smokey eye dla początkujących

Smokey eye jest trudną techniką makijażu, dlatego też warto poświęcić na nią więcej czasu. Smokey eye zaczynamy od nałożenia cienia bazowego na całą powiekę. Dobrze jest wybrać szarości, brązy lub wrzosy, aby stworzyć subtelną bazę dymną. Następnie nakładamy konturówkę wzdłuż linii rzęs, upewniając się, że malujemy między rzęsami, aby natychmiast uwydatnić oko. Dobrze jest wybrać żelową formułę ułatwiającą aplikację, która nie rozmaże się przez cały czas noszenia makijażu. Na powiekę nakładamy ciemny cień, taki w kolorze espresso, węgla drzewnego albo inny ciemny kolor, mieszając w połowie z cieniem bazowym. Nakładamy go wzdłuż dolnej linii rzęs, delikatnie naciskając pędzlem na nasadę rzęs. Następnie rozmazujemy palcami krawędzie, aby uzyskać bardziej przydymione wykończenie. Na koniec nakładamy błyszczący cień palcem, aby nadać mu prawdziwie mocne wykończenie. Ważnym elementem wykańczającym makijaż oczu jest nałożenie kilku warstw tuszu do rzęs. Pogłębi to wyrazistość całego makijażu. Tak wykonany makijaż będzie wyglądał spektakularnie. Na pewno sprawi, że osoba, która go będzie nosić, będzie wyglądać pięknie i nikt nie przejdzie obok niej obojętnie.

smokey eye dla początkujących

Jak zrobić smokey eye dla niebieskich oczu

Zasady tworzenia smokey eye dla niebieskich oczu są takie same, jak w przypadku, każdego innego koloru oczu. Jedyne czym się różni to dobór kolorystyczny cieni, których użyjemy do stworzenia makijażu. W przypadku niebieskich oczu kluczem jest wybór kolorów, które kontrastują z kolorem tęczówki i dodadzą im głębi. Ciemne odcienie brązu, cienie o pomarańczowym tonie i fiolety podkreślą niebieskie oczy. Aby uzyskać bardziej dramatyczny efekt, stwórz zadymione oko z cieniami w odcieniach czerni lub ciemnej szarości. Jeśli chodzi o tusz do rzęs, trzymaj się czerni, aby rozjaśnić niebieskie oczy i dodać im drugi wymiar. Pomarańczowy jest przeciwieństwem niebieskiego na kole kolorów dlatego też jeśli masz niebieskie oczy, wypróbuj cienie z pomarańczowymi odcieniami, takie jak bogate brązy. Dodatkowo złote, brązowe lub błyszczące cienie w kolorze szampana wydobędą złote refleksy z twoich oczu.

Cześć, jestem Gosia, mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Od zawsze interesowało mnie wszystko co związane ze zdrowiem i pięknem całego naszego ciała. Fascynuje mnie to jak szerokie i nieprawdopodobne zastosowanie w kosmetyce mogą mieć produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni.

Polecane

pl_PLPolish