Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy, znany również jako hialuronian, jest przezroczystą, lepką substancją, która jest naturalnie wytwarzana przez Twoje ciało. Największe jego ilości znajdują się w skórze, tkance łącznej i w oczach. Jego główną funkcją jest zatrzymywanie wody w celu utrzymania odpowiedniego nawilżenia i dobrego stanu tkanek. Kwas hialuronowy ma wiele zastosowań. Wiele osób przyjmuje go jako suplement, ale jest również stosowany miejscowo jako serum oraz w kroplach do oczu i zastrzykach. Kwas hialuronowy świetnie nadaje się do wypełniania zmarszczek. Zastrzyki pozwalają kwasowi hialuronowemu wniknąć pod pierwsze warstwy skóry, jest to bardziej skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek, niż zewnętrzne działanie, ale nie każdy zdecyduje się na taki zabieg.

Kwas hialuronowy – zastosowanie

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w naszej skórze, która zatrzymuje wodę i pomaga utrzymać jej nawodnienie i jędrność. Dlatego niezwykle ważne jest dodanie go do codziennej pielęgnacyjnej rutyny. Podobnie jak kolagen i elastyna, ilość naturalnie występującego kwasu hialuronowego w naszym ciele maleje wraz z wiekiem. Istnieją jednak sposoby na stymulowanie produkcji tego kwasu. Suplementy zawierające kwas hialuronowy mogą pomóc Twojej skórze wyglądać zdrowo i stać się bardziej elastyczną. Około połowa kwasu hialuronowego w Twoim ciele jest obecna w skórze, gdzie wiąże się z wodą, aby pomóc w zatrzymaniu wilgoci. Jednak naturalny proces starzenia się i narażenie na takie rzeczy, jak promieniowanie ultrafioletowe ze słońca, dym tytoniowy i zanieczyszczenia mogą zmniejszyć jego ilość w skórze. Przyjmowanie suplementów kwasu hialuronowego może zapobiec temu spadkowi. Wykazano, że dawki 120–240 mg dziennie przez co najmniej jeden miesiąc znacznie zwiększają nawilżenie skóry i zmniejszają powstawanie zmarszczek u osób dorosłych. Po zastosowaniu na powierzchnię skóry serum z kwasem hialuronowym może ono redukować zmarszczki, zaczerwienienia i zapalenie skóry. Kwas hialuronowy odgrywa również kluczową rolę w gojeniu się ran. Kwas hialuronowy pomaga ranom leczyć się szybciej poprzez regulację stanów zapalnych i sygnalizowanie ciału, aby budował więcej naczyń krwionośnych w uszkodzonym obszarze. Kwas hialuronowy ma również właściwości antybakteryjne, więc może pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji, gdy jest stosowany bezpośrednio na otwarte rany. Co więcej, jest skuteczny w zwalczaniu chorób dziąseł, przyspieszaniu gojenia po operacji zęba i eliminowaniu owrzodzeń przy stosowaniu miejscowym w jamie ustnej.

Kremy z kwasem hialuronowym

Kremy z kwasem hialuronowym zatrzymują wilgoć w skórze, przez co jest ona dobrze nawilżona i nawodniona. Ponieważ kremy nawilżające osadzają się na powierzchni skóry, działają zatrzymując wilgoć na jej powierzchni. Dodanie kremu nawilżającego z kwasem hialuronowym do codziennej pielęgnacji zapewni lepsze nawilżenie i elastyczność skóry. Warto sprawdzić, aby krem w swoim składzie miał co najmniej 0,1% kwasu hialuronowego. Badania pokazują, że ten poziom kwasu hialuronowego skutecznie nawilża skórę i utrzymuje jej elastyczność. Jeśli masz swój ulubiony krem, ale uważasz, że przyda Ci się dodatkowa dawka nawilżenia dodaj kilka kropel kwasu hialuronowego do tego właśnie kremu. W ten sposób wzbogacisz jego skład i wzmocnisz jego działanie nawilżające.

serum z kwasem hialuronowym

Najlepsze serum z kwasem hialuronowym

Najlepsze serum z kwasem hialuronowym ta takie, które zawiera mieszankę najlepiej trzech różnych typów kwasu hialuronowego. Mieszanka ta powinna zawierać kwasy małocząsteczkowe SLMW i LMW oraz kwas HMW dla optymalnego nawilżenia skóry. Cząsteczki kwasu hialuronowego są zwykle zbyt duże, aby przejść przez warstwy skóry. Mniejsze masy cząsteczkowe mogą sięgać głębiej i głębiej wnikać w skórę. Nie wszystkie produkty je wymieniają, dlatego też najlepiej poszukać informacji online lub zapytać producenta o więcej szczegółów. Używaj serum z kwasem hialuronowym rano i wieczorem. Rano może zapewnić skórze dodatkowe nawilżenie, utrzymać jej elastyczność i zdrowy wygląd. Serum stosowane na noc pomoże uzupełnić wilgoć utraconą podczas codziennych czynności.

Cześć, jestem Gosia, mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Od zawsze interesowało mnie wszystko co związane ze zdrowiem i pięknem całego naszego ciała. Fascynuje mnie to jak szerokie i nieprawdopodobne zastosowanie w kosmetyce mogą mieć produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni.

Polecane

pl_PLPolish