Dlaczego henna na brwi i rzęsy jest tak popularna?

Henna to ziołowa mieszanka, która jest znana już od wieków jako sposób na przyciemnienie włosów. Użyta na brwi i rzęsy pięknie podkreśli oprawę oczu i doda głębi spojrzeniu. A dzięki temu, że efekt henny utrzymuje się kilka tygodni, znakomicie ułatwi i przyspieszy robienie codziennego makijażu.

Henna rzęs i brwi – jaką wybrać?

Na rynku jest obecnie duży wybór produktów. Można wybierać wśród klasycznych, naturalnych mieszanek ziołowych, ale dostępne są również produkty w żelu lub w kremie, których aplikacja jest znacznie łatwiejsza, niż tradycyjnej henny. Wszystkie postacie kosmetyku wymagają przed użyciem rozcieńczenia wodą lub specjalnym aktywatorem. Należy zwrócić uwagę na składy, ponieważ czasem producenci wzbogacają swoje produkty o różne polepszacza, a niektóre z nich mogą uczulać. Trzeba pamiętać aby dobrać odcień do swojej naturalnej karnacji. Brwi i rzęsy potraktowane czarną henną nie będą wyglądały dobrze u blondynek i jasnych szatynek, ponieważ efekt będzie karykaturalny. Dlatego zawsze należy wziąć pod uwagę swoją naturalna karnację i pamiętać, że henna ma za zadanie przyciemniać, a nie całkowicie zmieniać kolor brwi i rzęs. Na szczęście jest dostępna pokaźna paleta brązów, a gdyby wśród nich nie znalazł się idealny odcień, to henna tę zaletę, że różnokolorowe produkty można mieszać ze sobą.

Jak zrobić ładne brwi henna?

Hennę można wykonać samodzielnie w domu lub udać się do salonu kosmetycznego. W domowych warunkach najlepiej wybrać produkt w żelu i koniecznie zwrócić uwagę na czas farbowania podany na opakowaniu. Mniej doświadczone osoby powinny wybierać produkty wymagające dłuższej ekspozycji, dzięki temu będzie czas na ewentualne poprawki. Skórę wokół brwi dobrze jest zabezpieczyć np. wazeliną żeby nie wybrudziła się henną, ponieważ takie zabrudzania trudno usunąć. Nie powinno się farbować brwi świeżo depilowanych, lepiej wykonać regulację po farbowaniu. Uzyskanie idealnie równych brwi może być trudne, szczególnie przy pierwszych próbach. Dlatego można wspomóc się szablonami ułatwiającymi nakładanie kosmetyku. Hennę na brwi nakłada się małym pędzelkiem, na całej powierzchni skóry, nie tylko na włoskach, wykonując ciągły ruch, od najwyższego punktu brwi do miejsca, gdzie brew jest najgrubsza, czyli do nasady. Przy wyznaczaniu kształtu brwi można zastosować metodę ołówka. Hennę na rzęsy należy nakładać szczoteczką w kierunku od nasady aż po końce. Produkt należy pozostawić na włoskach tak długo, jak sugeruje producent, po czym zmyć ciepłą wodą. Jeśli kolor jest nie dość wyrazisty, można nałożyć kosmetyk ponownie lub przy następnej aplikacji wydłużyć czas ekspozycji. Jeśli to nie pomoże, należy wybrać inny odcień. Trzeba pamiętać żeby przed użyciem na twarzy zrobić próbę uczuleniową np. na skórze ramienia.

Jak zmyć hennę?

Istnieją specjalne płyny do zmywania henny, można też użyć płynu do demakijażu, choć on raczej rozjaśni kolor, a nie zmyje go całkowicie. Podobny efekt da zastosowanie pianki po goleniu. Ważna jest technika zmywania. Podczas usuwania pozostałości produktu po farbowaniu nie pocierać skóry wacikiem, tylko przyłożyć do na chwilę do skóry żeby zaschnięty produkt mógł się rozpuścić. Lepiej nie sięgać po takie takie rozwiązania jak pasta do zębów czy chusteczki do usuwania farby do włosów, bo mogą one podrażnić wrażliwą skórę okolic oczu.

Cześć, jestem Gosia, mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Od zawsze interesowało mnie wszystko co związane ze zdrowiem i pięknem całego naszego ciała. Fascynuje mnie to jak szerokie i nieprawdopodobne zastosowanie w kosmetyce mogą mieć produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni.

Polecane

pl_PLPolish