Maseczka algowa – nowy HIT w pielęgnacji

Kluczem do sukcesu w prawidłowej pielęgnacji są nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale także sumienność i regularność w ich stosowaniu. Maski algowe to przyjemna forma urozmaicenia rytuałów pielęgnacyjnych. Są proste w wykonaniu i dają spektakularne efekty. Sprawdź jak odpowiednio przygotować maskę algową!

Maseczka algowa i jej właściwości

Głównym składnikiem maski algowej są rośliny morskie – algi, które charakteryzuje bogactwo witamin i związków mineralnych. Maseczki na twarz z algami wygładzają i poprawiają koloryt skóry oraz skutecznie oczyszczają cerę z toksyn.

Dzięki mnogości uniwersalnych zastosowań algi szczególnie sprawdzają się w czasie, gdy skóra wymaga intensywnej pielęgnacji. Właściwości alg morskich wspomagają proces złuszczania martwego naskórka, niwelują podrażnienia, a wzbogacone dodatkowo różnorodnymi składnikami aktywnymi pomagają w walce z niedoskonałościami.

Maska algowa sprawdzi się doskonale w przypadku cery problematycznej. Pomaga zwalczać trądzik, łagodzi cerę po zabiegach kwasami i oparzeniach. Jest niezwykle uniwersalnym i wszechstronnym kosmetykiem, który warto włączyć do pielęgnacji skóry twarzy w celu uzyskania pożądanych efektów pielęgnacyjnych.

Algowa maska do twarzy – efekty stosowania

Regularnie stosowana maska algowa znacznie wpływa na poprawę kondycji skóry. Doskonale łagodzi podrażnienia, zwęża pory i redukuje produkcję sebum. Uszczelnia i uelastycznia naczynia krwionośne, nawilża, odżywia i regeneruje. Bezpośrednio po zastosowaniu widać pierwsze efekty. Skóra wydaje się bardziej świetlista i sprawia wrażenie zdrowszej. Staje się przyjemnie gładka.

Algi morskie to rośliny bogate w proteiny i nienasycone kwasy tłuszczowe. Stanowią źródło witamin oraz mikro- i makro elementów.

Maski algowe dostępne na rynku wzbogacane są o różnorodne składniki dedykowane dla różnych typów cery. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wiedzieć, że aby taki zabieg był bardziej skuteczny pod maskę można zastosować serum. Dzięki niemu wszelkie składniki aktywne będą wtłaczane głębiej, przez co finalny efekt pielęgnacyjny będzie lepszy.

Jak odpowiednio przygotować maskę algową?

Przed rozpoczęciem zabiegu należy odpowiednio przygotować skórę twarzy poprzez jej dokładne oczyszczenie i pozbycie się zanieczyszczeń oraz makijażu. Warto w tym celu zastosować peeling enzymatyczny – ułatwi on skórze wchłanianie składników odżywczych. Następnym krokiem, który nie jest wymagany, lecz wzmacnia działanie maski jest nałożenie serum lub ampułki. Dzięki algom działanie kosmetyku będzie jeszcze skuteczniejsze i da lepsze efekty, a substancje wnikną głęboko w skórę. Sproszkowaną maskę algową trzeba połączyć z wodą, aby powstała gęsta zawiesina. Do tego celu najlepiej używać ceramicznych, szklanych lub plastikowych naczyń i mieszadełek. Po nałożeniu na twarz maseczki i odczekaniu ok. 20 minut należy usunąć maskę w całości z powierzchni twarzy, resztki usunąć zwilżonym wacikiem. Po zabiegu warto nałożyć krem dopasowany do potrzeb cery.

Cześć, jestem Gosia, mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Od zawsze interesowało mnie wszystko co związane ze zdrowiem i pięknem całego naszego ciała. Fascynuje mnie to jak szerokie i nieprawdopodobne zastosowanie w kosmetyce mogą mieć produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni.

Polecane

pl_PLPolish