Jak przyspieszyć porost włosów?

Nieudane cięcie u fryzjera? Pewnie większość kobiet przynajmniej raz w życiu opłakiwała nową fryzurę, która była zbyt krótka lub w inny sposób nie odpowiadała ich oczekiwaniom. Naszym marzeniem jest wtedy, żeby włosy odrosły w ciągu jednej nocy. Nie jest to oczywiście możliwe, ale istnieją sposoby na to, żeby ten wzrost przyśpieszyć. Włosy rosną średnio od 0,5 cm do 2 cm na miesiąc. W poniższym artykule przedstawiamy metody na przyśpieszenie porostu włosów, aby móc szybciej cieszyć się bujną fryzurą!

Co przyspiesza porost włosów?

Zacznijmy od ustalenia dlaczego nasze włosy nie rosną szybko. Czy odżywiamy się prawidłowo? Brak witamin nie wpływa pozytywnie na porost włosów. Często jest też tak, że włosy rosną prawidłowym tempem, ale przez to, że są rzadko podcinane i poddawane agresywnym zabiegom fryzjerskim, np. rozjaśnianiu i prostowaniu, ich końcówki nie tylko się rozdwajają – mogą zacząć się łamać i kruszyć. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest ścięcie zniszczonych włosów, odstawienie prostownicy i wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji. Składa się na nią używanie najlepiej naturalnych kosmetyków, delikatnych szamponów i odżywek oraz zrezygnowanie z kosmetyków do stylizacji. Zawierają one alkohol, który bardzo wysusza i osłabia włosy.

Witaminy na porost włosów

Odpowiednia pielęgnacja włosów osoby, której zależy na ich szybkim wzroście zaczyna się od wewnątrz. Witaminy D3, A, E, C oraz z grupy B: B12, B6 i B9 (kwas foliowy) wspierają proces wzrostu włosów. Nie zapominajmy też o innych witaminach i mikroelementach, o których zbawiennym działaniu na włosy wiedziały już nasze babcie. Na przykład doskonałą na porost włosów biotynę można znaleźć w kurzych jajach i warzywach rosnących w każdym ogródku: pomidorach i marchewce. W kaszy gryczanej znajdziemy wzmacniający strukturę włosa magnez, a w produktach wysokobiałkowych siarkę, która nie tylko poprawia wzrost włosów, ale jest też zbawienna dla kondycji skóry i stawów.

Profesjonalne kosmetyki na porost włosów

W walce o piękne i gęste włosy można sięgnąć po profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji. Na rynku dostępne są szampony, odżywki, lotiony i ampułki do skóry głowy, a ich ceny potrafią osiągnąć niemal pół tysiąca złotych za jeden produkt! Do wyboru są naturalne kosmetyki, zawierające ekstrakty z roślin znanych ze swoich właściwości przyśpieszających porost włosów, produkty dla osób zmagających się z pierwszymi objawami łysienia, a także mocne szampony i lotiony dla pacjentów w trakcie lub po chemioterapii, które mają za zadanie stymulowanie wzrostu włosów.

Naturalne sposoby na porost włosów

Choć na rynku nie brakuje produktów na osłabione włosy, to nie mniej skuteczne mogą okazać się sposoby wykorzystywane przez nasze mamy i babcie. Wciąż dużą popularnością cieszą się płukanki z pokrzywy znanej ze swojego fantastycznego wpływu na włosy. Nie zaleca się jednak tych płukanek blondynkom, ponieważ włosy mogą… zzielenieć. Pokrzywę warto też pić w formie herbaty. Inną skuteczną metodą jest wcierka z kozieradki, jednak warto stosować ją przed snem ze względu na charakterystyczny i silny zapach nasion kozieradki. Cebulki włosów stymulują także masaże głowy, zwłaszcza w pozycji z głową w dół – spływająca krew pobudza pracę cebulek. Uwaga – osoby z niskim ciśnieniem powinny robić takie masaże bardzo ostrożnie i powoli, ponieważ szybka zmiana pozycji może poskutkować u nich silnymi zawrotami głowy.

Cześć, jestem Gosia, mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Od zawsze interesowało mnie wszystko co związane ze zdrowiem i pięknem całego naszego ciała. Fascynuje mnie to jak szerokie i nieprawdopodobne zastosowanie w kosmetyce mogą mieć produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni.

Polecane

pl_PLPolish