Jak wyregulować brwi?

Brwi to bardzo często pomijany temat w trakcie robienia makijażu co jest dużym błędem. Dobrze wymodelowane luki to jedna z prawdziwych ozdób twarzy. Podkreślają one naszą twarz odmładzając ją oraz podkreślając spojrzenie. Kobieca twarz nabiera atrakcyjności, a kobieta staje się dzięki temu bardziej atrakcyjna. Odpowiednio pomalowane brwi pozwolą nam np. na zmniejszenie dużego czoła, wysmuklenie nosa oraz odwrócenie uwagi od wad twarzy.

Kształty brwi

Na początku musimy wyznaczyć początek, koniec oraz wzniesienie łuku. Jak to zrobić? Stajemy z ołówkiem przed lustrem. Jeden koniec przykładamy do skrzydełka nosa, a drugim manipulujemy przy brwiach. Początek brwi to linia poprowadzona od nosa przez wewnętrzny kącik oka, a koniec to kreska idąca przez zewnętrzny kącik. Najwyższy punkt odkryjemy zaś gdy skierujemy ołówek od skrzydełka nosa przez źrenicę. Czynność najlepiej powinniśmy przeprowadzić przed dużym lustrem. Nie używajmy do tego celu lusterka powiększającego, ponieważ nie będziemy w stanie zobaczyć efektu na całej twarzy. 

Dobieranie brwi do kształtu twarzy.

Łuki dobiera się na zasadzie przeciwieństw jeśli na naszej buzi widnieją mocne kontury to brwi powinny być miękkie i na odwrót. Pamiętajmy o tym, że twarz nie jest proporcjonalna więc jak wyjdą nam dwa różne łuki to nie przejmujmy się tym. 

Pęseta, czy depilacja brwi woskiem. 

Nie ważne czy jest to depilacja, czy też regulacja brwi pęsetą gdy brew jest dokładnie oczyszczona to znajduje się ona na pierwszym planie i przykuwa uwagę innych. Do dyspozycji mamy wiele narzędzi do depilacji, ale jednym z najlepszych jest pęseta. 

  • Pęseta – jest to jedno z najprostszych narzędzi z, którym każdy z nas miał styczność. Pęsetę można wielokrotnie używać jednak po każdym użyciu należy ją zdezynfekować. Najwłaściwszym sposobem, który pozwoli nam na utrzymanie naszego sprzętu w czystości jest jego sterylizacja, ponieważ to tylko ona gwarantuje, że pozbędziemy się bakterii w 100%. Jednak takie narzędzie też ma wady jedną najważniejszą z nich jest długi i bolesny proces depilacji. Możemy jeszcze nieświadomie źle dobrać pęsetę co niestety przyczyni się do zrywania zamiast wyrywania naszych włosków. 
  • Wosk – jednym z najbardziej popularnych sposobów na przyśpieszenie procesu regulacji oraz upiększania brwi jest wosk. Wyróżnia się jego dwa rodzaje wosk miękki oraz twardy. Pierwszy rodzaj po nałożeniu wymaga zastosowania dodatkowej taśmy, którą kładziemy bezpośrednio na wosk. Natomiast drugi rodzaj wosku ma gęstą konsystencję i po jego nałożeniu zastyga. Zrywamy go wraz ze zbędnymi włoskami.

Cienkie, a może krzaczaste brwi? Które modniejsze?

Cienkie brwi stają się coraz modniejsze od krzaczastych. Są one symbolem lat 90 i 2000. Do powrotu tego trendu przyczynili się projektanci oraz styliści, ale dlaczego posiadanie takich brwi jest dla niektórych straszne? Jest tak, ponieważ im są one bardziej cienkie tym wady naszej twarzy są bardziej widoczne i trzeba poza dbaniem o skórę twarzy zakrywać je. Jednak gdy posiadamy krzaczaste brwi możemy uwolnić się od przymusu poprawiania co jakiś czas naszych niedoskonałości, którymi obdarzyła nas natura.

Cześć, jestem Gosia, mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Od zawsze interesowało mnie wszystko co związane ze zdrowiem i pięknem całego naszego ciała. Fascynuje mnie to jak szerokie i nieprawdopodobne zastosowanie w kosmetyce mogą mieć produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni.

Polecane

pl_PLPolish