Jak poprawić kondycję, czyli wygląd swojej skóry?

Wygląd skóry odzwierciedla ogólną kondycję organizmu. Zła dieta, przemęczenie, stres, palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu – to wszystko może doprowadzić do pogorszenia stanu cery. 

Dlaczego wygląd naszej skóry jest ważny?

Niektóre zmiany widoczne na skórze mogą świadczyć o zaburzeniach w pracy organizmu. Nie wszystkie niedoskonałości to wynik błędów pielęgnacyjnych, ale także efekt stanu zapalnego lub choroby. Nie wolno zatem lekceważyć niepokojących zmian. Szybka reakcja może zapobiec rozwinięciu choroby.

Co wpływa na kondycję naszej skóry?

Starania o zdrowy wygląd skóry powinny iść w parze nie tylko z regularną pielęgnacją, ale też z ograniczeniem szkodliwych czynników. O czym mowa? Poniżej kilka przykładów.

Brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej

Letnie miesiące to nie tylko czas beztroski i urlopu. Podczas kilkugodzinnej ekspozycji na słońce nie wolno zapominać o stosowaniu kremów z filtrem, które ochronią nie tylko przed nadmierną opalenizną, ale i przed skutkami przedwczesnego starzenia.

Palenie papierosów

Ten nawyk ma negatywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i na stan skóry. Intensyfikuje rozwijanie się głębszych zmarszczek, przyczynia się do zmiany kolorytu skóry. Przyjmuje się regułę, że rok palenia postarza średnio o 2,5 roku.

Nieodpowiednia dieta

Złe nawyki żywieniowe mogą drastycznie pogorszyć stan skóry. Dieta bogata w przetworzone produkty i obfitująca w tłuszcze z pewnością nie poprawi stanu cery. Regularne i długofalowe  spożywanie owoców i warzyw, a także orzechów będzie mieć dobroczynny wpływ nie tylko na kondycję organizmu, ale i cery.

Złe nawyki żywieniowe

Odpowiednia dieta w znaczący sposób wpływa na stan naszej skóry. Zamiast przetworzonych węglowodanów wybierajmy raczej produkty pełnoziarniste i bogate w białka. Nie rezygnujmy zupełnie z węglowodanów. Po prostu starajmy się nie łączyć białek i węglowodanów w jednym posiłku. Wybierajmy również produkty bardziej naturalne.

Sposoby na poprawę wyglądu naszej skóry

Regularne złuszczanie to podstawa

Peelingi pozwalają złuszczyć martwy naskórek i umożliwiają szybszą regenerację skóry. Różnorodność tego typu produktów i ich atrakcyjna cena pozwalają zadbać o skórę absolutnie każdemu, bez względu na zasobność portfela. Można też sięgnąć po domowe metody pielęgnacji i przygotować samodzielnie peeling cukrowy lub kawowy. Po takim zabiegu skóra jest wyjątkowo chłonna, dlatego warto zastosować balsam nawilżający. Ważna tutaj jest systematyczność.

Kąpiele nawilżające

Mała zmiana nawyków może przeobrazić codzienną kąpiel w pielęgnacyjny rytuał. Dodanie olejków zapewni odpowiednie nawilżenie skóry, a kojące działanie zapachów pomoże w zrelaksowaniu się i odprężeniu.

Olejków można też z powodzeniem używać pod prysznicem – wystarczy dodać kilka kropel do ulubionego żelu.

Odpowiednie nawodnienie

Nawet najdroższe kremy i zabiegi pielęgnacyjne nie zapewnią spektakularnych efektów, jeśli organizm nie będzie odpowiednio nawodniony – przyjmowanie 2 litrów płynów to minimum! W upalne dni należy odpowiednio zwiększyć tę dawkę.

Jak szybko poprawić stan cery?

Nakładanie makijażu, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, spaliny, długa ekspozycja na promieniowanie słoneczne bez odpowiedniego filtra – to wszystko przyczynia się do pogorszenia stanu cery. Podstawą pielęgnacji poza regularnym peelingiem (lub złuszczaniem kwasami) jest stosowanie kremów dobranych do potrzeb skóry. Szybki zastrzyk dobroczynnych składników zapewni maseczka – nawilżająca, ściągająca lub łagodząca. Natychmiastowy efekt fundowany za sprawą takiego zabiegu pozwoli uzyskać świeży i promienny wygląd. To świetnie rozwiązanie przez specjalną okazją, kiedy niskim nakładem sił zadbamy o stan naskórka.

Cześć, jestem Gosia, mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Od zawsze interesowało mnie wszystko co związane ze zdrowiem i pięknem całego naszego ciała. Fascynuje mnie to jak szerokie i nieprawdopodobne zastosowanie w kosmetyce mogą mieć produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni.

Polecane

pl_PLPolish