Jak zrobić kule do kąpieli? – Zrób to sam!

Kule do kąpieli mogą umilić tę chwilę relaksu w naszym codziennym życiu. Osoby przepracowane, mające mało czasu dla siebie, czy też szukające okazji do zrelaksowania się na pewno chciałyby skorzystać z czegoś takiego. Jak więc zrobić kule do kąpieli?

Co to są bomby do kąpieli?

Kąpiel w wannie może być czymś nudnym i mało ekscytującym. Bomby do kąpieli są jednak w stanie zamienić rutynę w coś naprawdę przyjemnego, na co będziemy wręcz czekać! To świetny sposób na zakończenie dnia i zrelaksowanie się. Pachnące bomby rozpuszcza się w wodzie, a przed naszymi oczami rozgrywa się prawdziwy spektakl, gdy te syczą i barwią wodę w wannie.

Musujące kule do kąpieli i zalety ich stosowania

Oprócz wspomnianych już walorów relaksacyjnych kule do kąpieli mają właściwości nawilżające dla naszej skóry. Dodatkowo kule występują w różnych wariantach zapachowych, które także mogą urozmaicić naszą kąpiel. Łazienka zamieni się szybko i w prosty sposób w domowe spa, pachnące na przykład lawendą. Wreszcie, kule tego typu stanowią fantastyczne prezenty dla rodziny czy przyjaciół! Każdy ceni sobie przyjemną i relaksacyjną kąpiel, więc z takim podarunkiem nie da się spudłować.

Bomby do kąpieli – domowy przepis na kulę o zapachu lawendy

Do przygotowania bomby do kąpieli przydadzą nam się takie rzeczy jak:

  • barwnik
  • olejek zapachowy
  • suszona lawenda (można zamieniać z innymi dodatkami by urozmaicić nasze projekty)
  • 2 szklanki sody oczyszczonej
  • 5 łyżek oliwki dla dzieci
  • 1 szklankę soku cytrynowego
  • foremki do kul (można zamiennie użyć foremek do lodu)
  • woda w spryskiwaczu

Do miski należy wsypać suche składniki. Następnie dodać oliwkę i wymieszać ją z sodą. Potem dodać barwnik, i spryskać wszystko wodą. To ważne, żeby nie wlewać wody bezpośrednio, bo wywoła to pienienie się sody – chodzi o delikatnie zwilżenie suchych składników. Później dodać olejek zapachowy i suszoną lawendę, dalej mieszając i spryskując wodą naszą miksturę. Całą bazę wkładamy następnie do przygotowanych foremek. Czekamy aż masa wyschnie i stwardnieje wytwarzając pożądane bomby. Po co najmniej godzinie można sprawdzić, czy proces się zakończył. Ten przepis wystarcza na stworzenie około dziesięciu do dwunastu kul. Oczywiście liczba ta zależy również od tego, z jakiego rozmiaru foremek korzystamy. Inną ważną rzeczą jest pilnowanie, by kule nie miały kontaktu z wodą przed samą kąpielą – soda oczyszczona może później nie reagować tak efektownie, i praca włożona w robienie bomb pójdzie na marne.

Kąpielowe kule – cena produktów

Kule można nabyć w drogeriach, a także w sklepach internetowych, które oferują szeroki wybór. Ich cena waha się od paru do parudziesięciu złotych zależnie od marki, ilości składników a także tego, jak skomplikowana jest dana bomba do kąpieli.

W internecie znaleźć można także składniki do wytwarzania kul własnym sumptem. Jak instrukcja akapit wyżej pokazuje, nie jest to przedsięwzięcie wymagające, ani finansowo ani technicznie. Ponadto, cały proces zajmuje niewiele czasu. Samo wytwarzanie kul jest samo w sobie relaksujące, zwłaszcza gdy pomyślimy o satysfakcji pochodzącej z samodzielnego wytworzenia bomb do kąpieli!

Cześć, jestem Gosia, mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Od zawsze interesowało mnie wszystko co związane ze zdrowiem i pięknem całego naszego ciała. Fascynuje mnie to jak szerokie i nieprawdopodobne zastosowanie w kosmetyce mogą mieć produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni.

Polecane

pl_PLPolish