Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie?

Większość kobiet lubi mieć pięknie manicure, jak najbardziej trwałe i błyszczące przez cały czas ich noszenia na paznokciach. Taki efekt daje nam manicure hybrydowe, które jest bardzo trwałe i wygląda bardzo dobrze przez długi czas. W zależności jak szybko rosną paznokcie, manicure hybrydowe trzymać się może nawet do dwóch tygodni. Hybrydy to dobry wybór dla osób, które nie maja czasu na malowanie paznokci zwykłym lakierem, chcą zapuścić długie i zdrowe paznokcie. Często jednak paznokcie po hybrydach są mocno osłabione.

Paznokcie po hybrydzie – skutki

Manicure hybrydowe to przede wszystkim wiele możliwości, ogromy wybór kolorów i technik. Większość kobiet jednak narzeka że paznokcie po hybrydach się rozdwaja, łatwiej się łamią i kruszą. Może się tak dziać, ale zwłaszcza wtedy gdy hybryda został źle usunięta z płytki paznokcia. Skutki noszenia zbyt długo lakieru hybrydowego to szczególnie przesuszenie się płytki paznokcia. Niektóre osoby mogą być uczulone na pewne składniki obecne w lakierach hybrydowych co jest największym przeciwwskazaniem do noszenia hybryd. Większości skutków noszenia hybryd możemy zniwelować bardzo łatwo. Najważniejsze to aby odpowiednio ściągnąć cały manicure. Najgorsze co możemy zrobić to zdrapać części lub całości hybrydy, w ten sposób można poważnie uszkodzić paznokieć. Lakiery hybrydowe miękną i rozpuszczają się pod wpływem acetonu. Aby odpowiednio ściągnąć hybrydę należy spiłować wierzchnią warstwę lakieru, po czym namoczyć paznokcie w acetonie i próbować delikatnie usunąć lakier za pomocą drewnianego patyczka. W ten sposób usunięta hybryda nie powinna powodować uszkodzeń paznokcia, a nawet może pomóc w utrzymaniu paznokci długich i mocnych.

Jak odżywić paznokcie po hybrydzie?

Obecnie w drogeriach i aptekach jest wiele produktów, które mają za zadanie wzmocnienie paznokci po manicure hybrydowym. Wzmocnienie paznokci to coś na czym najbardziej nam zależy, dzięki temu płytka paznokcia nie będzie się rozdwajać i łamać. Na rynku jest wiele produktów o działaniu i stosowaniu nawierzchniowym. Często są to produkty w formie lakierów do paznokci, czy olejków. Są one pomocne, ale same nie zawsze gwarantują obiecane rezultaty. Jeśli zależy nam na zdrowych i mocnych paznokciach warto zastanowić się nad wprowadzeniem suplementacji do swojej codziennej rutyny. Bardzo dobrze działają tabletki wzmacniające paznokcie, ponieważ walczą z problemem od środka, co często jest dużo bardziej efektowne.

tabletki na włosy i paznokcie

Tabletki na włosy i paznokcie

Jedną z najlepszych metod na wzmocnienie paznokci jest zażywanie tabletek, ponieważ dostarczają one organizmowi wiele potrzebnych składników, które powodują że paznokcie rosną mocniejsze niż wcześniej. Takie tabletki zawierają w swoim składzie dużo witamin takich jak: witamina C, E, B6, B2, B1 czy B12, a także witaminę D, A i H. Ponadto zawierają niacynę, kwas para aminobenzoesowy, kwas pantotenowy oraz kwas foliowy. W składzie mają również mikroelementy takie jak cynk, żelazo, krzem, mangan, jod, selen, oraz aminokwasy: L-cystyna, metionina. Niektóre z nich są na bazie ekstraktów roślinnych takich jak skrzyp polny, zielona herbata, spirulina, czy pokrzywa zwyczajna. Składniki te również wzmacniają włosy, dlatego stosownie tego typów suplementów ma podwójną korzyść. Działają na włosy i paznokcie przez swój szeroki skład.

Domowe sposoby na wzmocnienie paznokci

Olej kokosowy to idealny domowy sposób na wzmocnienie paznokci. Tłuszcze nasycone w oleju kokosowym są bardzo odżywcze dla słabych i łamliwych paznokci. Zapobiega również wielu rodzajom infekcji paznokcia. Stosowanie go jest bardzo proste. Lekko rozgrzej olej kokosowy i nałóż go na każdy paznokieć. Masuj delikatnie i dokładnie przez około pięć minut. Powtarzaj ten zabieg dwa do trzech razy dziennie, a na pewno zauważysz zaskakujące rezultaty. Ocet jabłkowy zawiera składniki odżywcze, które są zdrowe dla twoich paznokci, takie jak witaminy, potas, magnez, wapń i żelazo. Dodatkowo zawiera kwas jabłkowy i kwas octowy, które pomagają zwalczać infekcje paznokci. Aby wykonać taki zabieg należy wymieszać równe ilości octu jabłkowego i wody w małej misce. Namocz paznokcie w tym roztworze na kilka minut. Natychmiast po tym delikatnie odepchnij skórki. Rób to raz dziennie i w ciągu kilku dni twoje paznokcie staną się znacznie silniejsze. Paznokcie po hybrydach potrzebują nawilżenia. Olej z witaminy E jest doskonałym lekarstwem aby nawilżyć paznokcie. Pomoże także wzmocnić i odżywić skórki. Aby zastosować witaminę E na paznokcie wystarczy przerwać kapsułkę, aby wydobyć olej i delikatnie masować paznokcie przez pięć minut, aby zwiększyć krążenie w łożysku paznokcia. Powtarzaj codziennie przed snem przez jeden lub dwa tygodnie, aby zauważyć zmiany w paznokciach.

Cześć, jestem Gosia, mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Od zawsze interesowało mnie wszystko co związane ze zdrowiem i pięknem całego naszego ciała. Fascynuje mnie to jak szerokie i nieprawdopodobne zastosowanie w kosmetyce mogą mieć produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni.

Polecane

pl_PLPolish