Domowa pasta do zębów

Coraz częściej słyszy się o poważnych konsekwencjach płynących z wytwarzania coraz to większej ilości śmieci w Polskich domach. Wiele domostw by ograniczyć wytwarzanie odpadów zaczęło kupować zdecydowanie mniej środków higieny osobistej i środków czystości. Dlatego też coraz więcej osób zaczyna wytwarzać własne produkty higieniczne, nie wytwarzając przy tym tony śmieci. Domowej roboty pasta do zębów jest jednym z najpopularniejszych takich produktów. Wykonywanie samodzielnie środków codziennej higieny osobistej przysparza się ratowaniu świata oraz daje wiele satysfakcji.

Zalety domowej pasty do zębów

Tworzenie najlepszej domowej pasty do zębów jest bardzo proste i może być dobra do twoich indywidualnych potrzeb. Wybrane składniki określają każdy aspekt pasty do zębów smak, konsystencję, właściwości ścierne i wszystko inne. Istnieje kilka poważnych zalet i powodów, dla których warto stworzyć własną pastę do zębów. Jednym z najlepszych powodów, jest to, że możesz dostosować ją do swoich potrzeb. Istnieje wiele produktów, które tworzą dobre składniki pasty do zębów. Wszystko zależy tylko od tego, czego dokładnie potrzebujesz Ty lub Twoja rodzina. Wielu decyduje się na własną pastę do zębów ze względu na wrażliwość zębów. Inni wytwarzają preparaty do wybielania szkliwa. Dzięki samodzielnemu wytwarzaniu pasty do zębów, znasz jej skład i unikasz szkodliwych substancji, które występują w gotowych pastach do zębów. Ważną zaletą może być również to, że kupowanie składników na pastę pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Pasta do zębów może nie jest najdroższym produktem do higieny, ale robienie pasty do zębów na dłuższą metę może jeszcze nieco obniżyć Twoje rachunki za zakupy.

Jak zrobić pastę do zębów?

Kiedy chcesz stworzyć domową pastę do zębów warto zastanowić się czego potrzebujesz, jakie problemy mają twoje zęby. W zależności od twoich potrzeb pasta będzie miała inny skład. Jeśli chcesz stworzyć pastę wybielającą, zrobisz ją z węgla i oleju kokosowego, jeśli jednak macie problem z wrażliwością dziąseł użycie białej glinki i olejku z mięty pieprzowej. Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Warto jednak unikać kilku składników. Wiele markowych firm past do zębów stosuje niepotrzebne lub szkodliwe dodatki w swoich recepturach. Niektóre z tych składników to: Gliceryna, która jest nietoksycznym mydłem, które może negatywnie wpływać na mikrobiom w jamie ustnej i utrudniać naturalny proces demineralizacji. Nadtlenek wodoru jest popularnym składnikiem produktów do wybielania zębów – w tym pasty do zębów. Może mieć negatywny wpływ na dziąsła i inne tkanki jamy ustnej. Fluorek jest najbardziej kontrowersyjnym składnikiem na liście szkodliwych składników, które mogą zawierać kupowane przez nas pasty do zębów. Chociaż istnieją twierdzenia, że ​​pomaga demineralizować zęby, zostało to powiązane z kilkoma zagrożeniami dla zdrowia poprzez liczne badania naukowe.

pasta do zębów z oleju kokosowego

Pasta do zębów z oleju kokosowego

Pasta do zębów z oleju kokosowego to idealny pomysł na rozpoczęcie zabawy z domowym tworzeniem środków higienicznych samodzielnie. Składniki, które będą potrzebne do przygotowania pasty to: Olej kokosowy, który ze względu na wysoką zawartość kwasu laurynowego ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe. Soda oczyszczona, która neutralizuje w jamie ustnej bakterie, odpowiedzialne za powstawanie ubytków. Soda oczyszczona pomaga również wybielić zęby, usunąć płytkę nazębną i zachować zdrowe dziąsła. Ksylitol, naturalny słodzik, słodzi pastę do zębów i ma własne właściwości przeciwbólowe. Ksylitol podnosi również pH w jamie ustnej i zachęca bogatą w minerały ślinę do przepływu. Może to chronić i remineralizować zęby, naprawiając głębokie warstwy szkliwa. Oraz olejki eteryczne, zwykle olejki eteryczne z mięty pieprzowej, cynamonu lub cytrusów, same w sobie mają właściwości przeciwbakteryjne. By wykonać pastę musisz tylko zmieszać wszystkie składniki i wymieszać do wytworzenia się gładkiej jednolitej pasty. Można taką pastę przechowywać w słoiczku, warto jednak pamiętać by stała w miejscu gdzie nie będzie narażona na nasłonecznienie.

Cześć, jestem Gosia, mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Od zawsze interesowało mnie wszystko co związane ze zdrowiem i pięknem całego naszego ciała. Fascynuje mnie to jak szerokie i nieprawdopodobne zastosowanie w kosmetyce mogą mieć produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni.

Polecane

pl_PLPolish