Wybielanie zębów w domowym zaciszu

Istnieje wiele produktów do wyboru, jeśli chodzi o wybielanie zębów w domowym zaciszu, które możemy wpleść w codzienną pielęgnacje. Są to głównie pasty do zębów ze składnikami wybielającymi. Jednak większość tego typu produktów ma swoim składzie dużo środków chemicznych do wybielania zębów. Nie są one całkowicie bezpieczne dla naszego szkliwa. Większość osób w dzisiejszych czasach stara się unikać sztucznych składników w produktach cogodzinnego użytku, również w pastach do zębów. Zadajemy więc sobie pytanie czy można wybielić zęby nie używając środków chemicznych.

Jak wybielić zęby?

Żeby zostać posiadaczem pięknego białego uśmiechu nie trzeba wydawać kolosalnych sum pieniędzy. Zabiegi oferowane przez dentystów nie dość że są drogie, są również dość inwazyjne i zabierają dużo czasu. Ich wysoka cena pochodzi po pierwsze z produktu, który najczęściej jest w formie żelu do którego zaaplikowania potrzebne są nakładki wykonane specjalnie do naszego zgryzu, a po drugie sama cena wizyty jest bardzo wysoka. Wiele osób jednak decyduje się na taką opcje. Dlaczego? Wynika to przede wszystkim z gwarancji efektu ponieważ dentysta to właśnie nam zapewnia. Kolejnym powodem jest czas, efekty po zabiegu w gabinecie najczęściej są szybsze, a często wręcz natychmiastowe. Jednak aby zaoszczędzić pieniądze spora ilość osób wybiera jednak tańsze sposoby, ale czy są skuteczne? Na pewno efekty takich działań nie przychodzą tak szybko, lecz po czasie są równie skuteczne.

Domowe sposoby na wybielenie zębów

Zastanówmy się co powoduje że nasze zęby stają się żółte i matowe. Istnieje wiele czynników, które powodują, że zęby stają się matowe i tracą swój jasny, biały blask. Niektóre produkty spożywcze mogą plamić szkliwo. Ponadto nagromadzenie się płytki nazębnej na zębach może spowodować ich żółte zabarwienie. Taki rodzaj przebarwień można zazwyczaj zwalczyć za pomocą regularnych środków czyszczących i wybielających takich jak pasty do zębów ze składnikami wybielającymi. Jednak czasami zęby wyglądają na żółte, ponieważ twarde szkliwo uległo erozji, odsłaniając zębinę. By pozbyć się tego rodzaju zażółceń na zębach potrzeba lepiej działających produktów. Oto 3 proste sposoby na naturalne wybielenie zębów:

  1. Płukanie zębów i jamy ustnej olejem. Najczęstszym wyborem jest olej kokosowy, ponieważ ma przyjemny smak i oferuje wiele dodatkowych korzyści zdrowotnych. Olej kokosowy jest również bogaty w kwas laurynowy, który jest znany ze swojej zdolności do zmniejszania stanu zapalnego i zabijania bakterii.
  2. Warzywa i owoce, dieta bogata w owoce i warzywa może być dobra zarówno dla ciała, jak i zębów. W szczególności truskawki i ananasy to owoce, które mają pomagać wybielić zęby. Zrobienie z nich pasty i nałożenie na zęby może dać zaskakujący efekt.
  3. Płukanka do zębów z octu jabłkowego. Kwas octowy, który jest głównym składnikiem aktywnym octu jabłkowego, skutecznie zabija bakterie. Właściwości antybakteryjne octu sprawiają, że jest on przydatny do czyszczenia ust i wybielania zębów. Kwas octowy może jednak zniszczyć szkliwo na zębach. Z tego powodu nie powinno się go używać codziennie. Należy również ograniczyć czas, w którym ocet jabłkowy styka się z zębami.
domowe sposoby na wybielenie zębów

Domowa pasta do zębów

Do codziennego szczotkowania i czyszczenia zębów nie potrzeba kupować gotowej pasty, których rodzajów w drogeriach czy marketach jest tyle że ciężko się na coś zdecydować. Pułki sklepowe są pełne past wybielających, wzmacniających szkliwo, chroniących dziąsła, warto jednak wiedzieć że możemy każdą z takich past zastąpić, taką samodzielnie zrobioną w domu. Przepis na domową wybielającą pastę do zębów. Do jej przygotowania potrzebujemy:

  • 1,5 łyżki oleju kokosowego
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • 1 łyżeczka białej glinki
  • 1-2 krople olejku szałwiowego, miętowego lub cytrynowego.

Wszystkie składniki dokładnie wymieszać w małej miseczce i najlepiej przechowywać w słoiku.

Cześć, jestem Gosia, mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Od zawsze interesowało mnie wszystko co związane ze zdrowiem i pięknem całego naszego ciała. Fascynuje mnie to jak szerokie i nieprawdopodobne zastosowanie w kosmetyce mogą mieć produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni.

Polecane

pl_PLPolish