Jak prawidłowo dobrać cień do brwi?

Makijaż brwi dla wielu kobiet jest najważniejszym elementem makijażu. Podkreśla i uwydatnia on rysy naszej twarzy, sprawia też że oczy wyglądają na większe. Jest wiele metod na malowanie brwi. W zależności od naszych upodobań korzystamy z różnych produktów, takich jak: pomady, kredki czy cienie. Często zależy nam tylko na podkreśleniu naszego koloru czy kształtu. Cienie właśnie są idealnym produktem do podkreślenia naturalnego piękna twoich brwi.

Cienie do brwi – rodzaje

Ciężko rozróżnić rodzaje cieni do brwi i nadać im kategorie. Cienie do brwi często różnią się od siebie wykończeniem oraz trwałością. Niektóre są pojedyncze czy w paletkach, ale są również takie do których w zestawie dołączony jest wosk który utrwali uzyskany efekt. Cienie w paletach są częstym wyborem ze względu na ilość cieni w palcie. Daje nam to więcej możliwości. Zdarza się że są to dwa cienie, ale również na rynku dostępne są paletki z większa ilością cieni oraz dodatkowo z woskiem do wykończenia. Większość cieni do brwi jest matowych, o suchym i pudrowym wykończeniu co zapewnia nam łatwość ich aplikacji. Istnieją również kremowe cienie, dzięki którym uzyskamy satynowe wykończenie makijażu brwi. Na rynku jest bardzo dużo produktów tego typu, więc wybór jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie.

Dobierz kolor brwi do koloru włosów

Kolor wypełnienia powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru brwi, aby nie kontrastował z naturalnym kolorem włosków. Kolor brwi nie powinien również zbyt mocno odbiegać od koloru naszych włosów. Dla blondynek te kolory powinny być jaśniejsze, najlepiej jasne brązy, dla brunetek za to ciemniejsze. Ważny jest również odcień twojej skóry. Istnieje kilka typów karnacji. Można być posiadaczem ciepłej, zimnej lub neutralnej karnacji. Osoby posiadające ciepłe odcienie skóry zaleca się cienie również o takim zabarwieniu, wpadające w lekko czerwone czy pomarańczowe tony. Dla osób o chłodniejszym typie urody, kolory te powinny być bardziej stonowane, głównie o szarym pigmencie. Neutralne karnacje powinny znaleźć złoty środek pomiędzy ciepłymi i chłodnymi barwami.

makijaz brwi

Jak malować brwi cieniem?

Do makijażu brwi cieniem najlepiej używać małego skośnego pędzelka o twardym i sztywnym włosiu, który gwarantuje precyzję i odpowiednio wymodeluje kształt brwi. Pomalowane włoski cieniem należy wyczesać grzebykiem lub szczoteczką. Są to dwa narzędzia które potrzebne są podczas wykonywania makijażu. Makijaż brwi zaczynaj zawsze od przeczesania włosków by je ułożyć i zobaczyć jak wygląda ich naturalny kształt. Gdy czujesz taką potrzebę skoryguj ich linię wyrywając włoski pesetą. Trzymaj się kształtu naturalnie rosnących włosków, a następnie wypełnij je cieniem za pomocą pędzelka, w miejscach ewentualnych ubytków nałóż grubszą warstwę cienia by całość była spójna. Uważaj żeby nie przerysowywać i nie wydłużać kształtu brwi ponieważ wygląda to nieestetycznie i nienaturalnie. Na koniec wyczesz włoski, pozbywając się nadmiaru produktu, dzięki temu makijaż brwi będzie wyglądał perfekcyjnie. Pamiętaj żeby brwi zawsze czesać w stronę, w którą rosną włosy i nigdy pod włos.

Cześć, jestem Gosia, mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Od zawsze interesowało mnie wszystko co związane ze zdrowiem i pięknem całego naszego ciała. Fascynuje mnie to jak szerokie i nieprawdopodobne zastosowanie w kosmetyce mogą mieć produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni.

Polecane

pl_PLPolish