Jak działa podkład mineralny?

Nie wiesz czy podkład mineralny to kosmetyk dla Ciebie? Taka forma podkładu zyskała już aprobatę miłośniczek naturalnej pielęgnacji na całym świecie. W czym tkwi sekret? Koniecznie dowiedz się więcej na temat działania podkładów mineralnych.

Podkład mineralny jako środek leczniczy dla skóry

Kolorowe kosmetyki mineralne mogą poprawić wygląd skóry i złagodzić zmiany. Zawdzięczamy to naturalnemu składowi. Podkład mineralny składa się z miki, dwutlenku tytanu, tlenku cynku, krzemionki oraz tlenku żelaza o różnym zabarwieniu. Wszystko to sprawia, że skóra może oddychać. To świetna odmiana, jeśli dotychczas skóra była nastawiona na działanie ciężkich fluidów bogatych w tłuszcze i składniki chemiczne. Jakościowy podkład mineralny nie jest komedogenny. Dzięki temu, liczba wyprysków i zaskórników maleje. Kosmetyk mineralny nie uczula, ponieważ nie zawiera parabenów, SLS, silikonów i innych substancji wypełniających. To nie wszystko! Zawarty w podkładzie tlenek cynku wykazuje właściwości przyspieszające gojenie. Za sprawą tego składnika wypryski szybciej znikają. Krzemionka natomiast absorbuje nadmiar sebum. Oczywiście warto korzystać z kosmetyków mineralnych ze sprawdzonych źródeł, podobnie jak jest to w przypadku konwencjonalnych podkładów. Sama nazwa nie gwarantuje bowiem jakości. Podkładami mineralnymi nazywane bywają produkty, które niewiele mają wspólnego z minerałami. Taki kosmetyk może uczulać, zapychać pory i sprzyjać chorobom skóry.

Jak nakładać podkład mineralny?

Nakładanie podkładu mineralnego jest trudne tylko na samym początku. Łatwość nakładania podkładu jest zależna przede wszystkim od jego składu. Dostępne są na przykład podkłady korygujące i matujące, w których zawartość poszczególnych składników jest różna. Komfort użytkowania różni się także w zależności od typu skóry. Dlatego warto przetestować podkład mineralny przed zakupem. Wśród wielu typów podkładu na pewno odnajdzie się ten, którego nakładanie nie sprawi trudności. Jak więc nakładać podkład mineralny? Należy zaopatrzyć się w klasyczny pędzel do makijażu z zaokrągloną główką. Poleca się przede wszystkim pędzle z naturalnego włosia, które nie podrażniają skóry. Następnie należy wykonać następujące kroki:

Jak nakładać podkład mineralny
  1. Odrobinę podkładu mineralnego nałożyć na zakrętkę,
  2. Pędzel zanurzyć w proszek – wystarczy cienka warstwa,
  3. Podkład nakładać okrągłymi ruchami,
  4. Czynność powtarzać, aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Bardzo istotnym aspektem jest w tym przypadku umiar. Jeśli pierwsza warstwa makijażu nie będzie wystarczająca, można wykonać kolejną. Nie powinno się jednak nakładać dużej liczby podkładu jednocześnie. Wypryski, przebarwienia i cienie najlepiej jest ukryć z wykorzystaniem korektora. Korektor stosowany jest jeszcze przed nałożeniem podkładu. Dzięki odpowiedniemu wykonaniu z łatwością można osiągnąć efekt niezwykle naturalny. Korygujące właściwości podkładów mineralnych są zachwycające. Z tego względu, użycie tych podkładów polecane jest również osobom z chorobami skóry i regenerującym się po operacjach.

Podkład mineralny to dobry wybór dla każdej kobiety. Jest bezpieczny, dobrze zakrywa niedoskonałości i sprzyja zdrowiu skóry. Wygląd staje się bardziej naturalny i świeży. Makijaż wykonany podkładem mineralnym można uzupełnić korektorem i różem mineralnym. Całość prezentuje się świetnie!

Cześć, jestem Gosia, mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Od zawsze interesowało mnie wszystko co związane ze zdrowiem i pięknem całego naszego ciała. Fascynuje mnie to jak szerokie i nieprawdopodobne zastosowanie w kosmetyce mogą mieć produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni.

Polecane

pl_PLPolish