Czym i jak myć twarz?
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że twoja skóra jest największym organem w ciele, ale właśnie tak jest. Skóra ma bardzo ważną rolę w ochronie ciała przed infekcjami i zarazkami, dlatego ważne jest, aby pomóc skórze i troszczyć się o nią każdego dnia. Różne części ciała wymagają różnych technik czyszczenia, ale najlepszym sposobem dbania o skórę jest uczynienie jej częścią codziennej rutyny. Oczyszczanie twarzy jest szczególnie ważne, ponieważ skóra na twarzy jest delikatniejsza niż na innych częściach ciała i bardziej narażona na zanieczyszczenia.
Jak myć twarz?
Spis treści
Aby dobrze oczyścić twarz, trzeba dowiedzieć się jaki masz typ skóry. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy Twoja skóra jest sucha, tłusta, normalna czy mieszana. Musisz to ustalić, aby mieć pewność, że dobierzesz odpowiedni produkty do oczyszczania skóry. Odpowiednio dobrany kosmetyk to już połowa sukcesu. Jeśli masz normalną skórę, Twoja skóra ma właściwą równowagę nawilżenia. Kiedy masz tłustą skórę, Twoja twarz może zacząć się tłuścić zaledwie kilka godzin po umyciu. To znaczy, że twoja skóra wytwarza za dużo sebum, co często powoduje zatykanie się porów i powstawanie trądziku. Dlatego też trzeba w takim wypadku wybierać kosmetyki, które będą mocno oczyszczać pory oraz wyregulują wydzielanie się sebum. Jeśli masz suchą skórę, Twoja skóra często się łuszczący, wygląda na szarą i zmęczoną. Jeśli jednak masz skórę wrażliwą, jest ona napięta lub swędząca i często doświadczasz reakcji alergicznych. Wiele osób ma mieszaną skórę, w której część twarzy jest tłusta, a inna część jest sucha.
Olejki do mycia twarzy
Mycie twarzy olejkami staje się coraz bardziej powszechne, ponieważ jest to bardzo skuteczna metoda oczyszczania skóry. Metoda ta polega na pozbywaniu się zanieczyszczeń z twarzy za pomocą naturalnych olei. Wszyscy wiemy, że tłuszcz najlepiej rozpuszcza inny tłuszcz. Dlatego mycie twarzy olejami świetnie sprawdzą się dla cer tłustych i mieszanych, gdy chcemy oczyścić twarz z nadmiaru sebum oraz resztek makijażu. Olejki sprawdzą się równie dobrze do zmycia całego makijażu. Jest to świetna metoda oczyszczania twarzy dla większości typów skóry. Jednak stosowanie jej nie jest dobrym pomysłem w przypadku borykania się z problemem atopowego zapalenia skóry, trądziku czy łuszczycy.
Żel do twarzy
Zaletą oczyszczania twarzy jest usuwanie brudu, sebum i innych niechcianych zanieczyszczeń. Przez cały dzień skóra na twoja twarz jest stale pokryta bakteriami, zanieczyszczeniami, wirusami, brudem i martwymi komórkami. Codzienne mycie twarzy usuwa te zanieczyszczenia, aby nadać skórze świeży wygląd. Na rynku jest wiele żeli do mycia twarzy, które przeznaczone są do różnych rodzajów cery. Niektóre z nich usuną również makijaż. Żele do mycia twarzy często w swoim składzie mają środki nawilżające, dlatego najczęściej są one polecane osobą z skóra suchą i wrażliwą. Dlatego regularne oczyszczanie twarzy żelami jest ważnym czynnikiem pomagającym skórze utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Oczyszczanie twarzy żelem pomaga również kontrolować poziomy PH skóry.
Szczoteczka do oczyszczania twarzy
Szczoteczki do oczyszczania twarzy stają się coraz bardziej popularne i są polecane przez wiele osób, które już zaczęły je stosować. Urządzenia te wykorzystują najnowszą technologię do oczyszczania twarzy co sprawia, że są bardzo skuteczne i łatwe w użytku. Najnowsze szczoteczki do mycia twarzy mają możliwość połączyć się z twoim telefonem i poprzez specjalną aplikacje, dobrać odpowiedni program do twojego typu cery. Niektóre z nich mają również funkcje masażu, który działa przeciwstarzeniowo i rozluźniająco.
Szczoteczka do twarzy – jak używać?
Takie szczoteczki nie usuną makijażu tak, też przed rozpoczęciem pracy z nimi, należy go zmyć. Szczoteczka potrafi dokonać analizy twojej skóry i dobrać odpowiedni program oczyszczania specjalnie do niej. Aby rozpocząć mycie wystarczy włączyć urządzenie. Delikatnie zwilż twarz i nałóż środek czyszczący na skórę. Używaj szczoteczki wykonując okrężne ruchy, a wibracje podpowiedzą kiedy przejść do następnej części twarzy. Takie szczoteczki wyłączają się same, gdy skończą cały program oczyszczania.