Martwy naskórek – jak go bezpiecznie usunąć?

Aby otrzymać skórę w dobrym stanie, warto pamiętać o wykonywaniu kilku niezwykle ważnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z podstawowych jest złuszczanie martwego naskórka. Dzięki temu, można zachować piękny i zdrowy wygląd skóry. Warto wiedzieć w jaki sposób złuszczyć naskórek, aby było to bezpieczne.

Czym jest martwy naskórek?

Kiedy skóra w dotyku jest szorstka, nie prezentuje się dobrze i wygląda na zmęczoną i poszarzałą można podejrzewać, że odpowiedzialny jest niedokładnie złuszczony naskórek. W takiej sytuacji konieczne jest wykonanie dokładnego peelingu, który ujędrni i ukrwawi skórę, a także sprawi, że odzyska ona odpowiedni koloryt i gładkość.

Warto podkreślić, że cykl odnowy naskórka trwa 28 dni. W trakcie tego okresu skóra wytarza nowe komórki, a stare obumierają. Podczas zwyczajnego mycia można usunąć tylko część komórek.

Złuszczanie skóry – efekty

Regularne i prawidłowe złuszczanie może przynieść niezwykle satysfakcjonujące efekty. Peeling twarzy i ciała poprawia koloryt, zwiększa ukrwienie i ujędrnia skórę. Zabieg ten ułatwi także wchłanianie się różnych substancji odżywczych wchodzących w skład kremów i maseczek. Peeling także niezwykle dokładnie oczyszcza ciało, rozjaśnia skórę, a także pozwala na zachowanie młodego wyglądu przez dłuższy czas. Ponadto złuszczanie naskórka pobudza mikrokrążenie i sprawia, że opalenizna jest równomierna i nie ma ryzyka powstania przebarwień słonecznych.

Bezpieczne złuszczanie naskórka – sposoby

Złuszczanie naskórka to niezwykle ważna kwestia trzeba jednak pamiętać, aby wykonywać go w odpowiedni sposób, żeby sobie nie zaszkodzić. Warto pamiętać o tym, aby do twarzy używać metod delikatnych, a skórę pomiędzy oczami i uszami omijać. Kolejną ważną kwestią jest upewnienie się, czy skóra jest całkowicie oczyszczona przed peelingiem.

Jednym z rozwiązań jest złuszczanie ręczne. Polega ono na używaniu ręcznych narzędzi lub specjalnego peelingu. W ten sposób można skutecznie pozbyć się martwych komórek skóry. Innym rozwiązaniem jest złuszczanie chemiczne. Polega ono na wykorzystywaniu łagodnych kwasów, które rozpuszczają martwy naskórek. Produkty tego typu w swoim składzie posiadają stosunkowo niski poziom substancji chemicznych, dlatego jest bezpieczny dla ludzi. Warto jednak uważać ze stosowaniem tego typu produktów w przypadku suchej i wrażliwej skóry.

Peeling złuszczający

Peeling twarzy i ciała można wykonać w domu, za pomocą różnych produktów. Do wyboru są preparaty, które zawierają mniejsze lub większe drobinki. Można także stosować domowe produkty jak np. peeling z kawy.

Aby peeling spełniał swoje zadanie przede wszystkim warto dobrać odpowiedni produkt do typu skóry. Do skóry mieszanej, tłustej i normalnej przeznaczony jest peeling z drobnymi ziarenkami, które oczyszczają. Z koeli cerę sucha i wrażliwą najlepiej oczyścić łagodnymi peelingami enzymatycznymi. Należy je pozostawić na twarzy przez dłuższy czas, a potem dokładnie spłukać. Jest to lepsze rozwiązanie ni peelingi ziarniste, które mogą wywołać podrażnienia.

Cześć, jestem Gosia, mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Od zawsze interesowało mnie wszystko co związane ze zdrowiem i pięknem całego naszego ciała. Fascynuje mnie to jak szerokie i nieprawdopodobne zastosowanie w kosmetyce mogą mieć produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni.

Polecane

pl_PLPolish