Zabiegi kosmetyczne, które możesz wykonać w domu

Wizyty w salonach piękności, często wiążą się z wydawaniem sporych sum pieniędzy. Tymczasem istnieje szereg zabiegów kosmetycznych, które z powodzeniem można wykonać w domu. Warto wiedzieć, że samodzielnie można przygotowywać nie tylko maseczki, ale także przeprowadzać bardziej zaawansowane zabiegi takie, jak np. mezoterapia bezigłowa.

Czy domowe zabiegi na twarz przynoszą efekty jak u kosmetyczki?

Mimo, że gabinety kosmetyczne oferują zabiegi z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń i produktów, to ich efekty nie zawsze są zadowalające. Wszystko jest bowiem zależne od indywidualnego stanu skóry, a także od stopnia umiejętności przeprowadzenia danego zabiegu. Bardzo często poprawny dobór zabiegu do potrzeb cery i zakup wysokiej jakości urządzenia, pozwala na otrzymanie takich samych rezultatów w domu, jak po wizycie u kosmetyczki.

Urządzenia do pielęgnacji twarzy w domu

Pielęgnacja twarzy w domu nie musi ograniczać się jedynie do wykonywania maseczek, czy peelingów. Chociaż takie działania również są bardzo potrzebne, to powinny być jedynie dodatkiem do zabiegów wykonywanych przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Asortyment sprzętu  przeznaczonego do użytku domowego jest dzisiaj bardzo szeroki, dzięki czemu można wybrać urządzenie, które będzie spełniało nasze oczekiwania. Poniższa lista przedstawia kilka ciekawych propozycji sprzętu, który może być bardzo przydatny w codziennej pielęgnacji twarzy w domu.

  • Oczyszczająca szczoteczka do twarzy – to bardzo popularne urządzenie, które sprawdza się zwłaszcza przy pielęgnacji cery problematycznej, np., trądzikowej. Taka szczoteczka pomaga nie tylko w usuwaniu martwego naskórka, ale także w usuwaniu nieestetycznych zaskórników.
  • Urządzenie do mikrodermabrazji bezigłowej – mikrodermabrazja to zabieg z wykorzystaniem specjalnego rodzaju masażera, dzięki któremu możliwe jest jednoczesne złuszczanie i odnawianie naskórka. Zabieg pozwala uzyskać efekt wygładzenia i ujędrnienia skóry twarzy.
  • Urządzenie do peelingu kawitacyjnego – każda kobieta wie, jak ważne jest wykonywanie peelingów. Tradycyjne kosmetyki w postaci past, czy żeli mogą jednak okazać się niewystarczające. W takim wypadku warto rozważyć wykonanie peelingu kawitacyjnego. Zabieg ten daje efekt głębokiego oczyszczenia skóry, przy użyciu urządzenia emitującego ultradźwięki.

Jakie zabiegi na twarz można wykonać w domu?

Wbrew pozorom, większą część zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne można wykonać w zaciszu własnego domu. Takie zabiegi to np. galwanoterapia, dzięki której można ujędrnić i zregenerować skórę twarzy. Galwanoterapia ma także dobry wpływ na usuwanie blizn  oraz przebarwień. Bardzo proste, a jednocześnie skuteczne może być również tak zwane wtłaczanie kosmetyków. Jednym z zabiegów, który umożliwia wnikanie preparatów w głąb skóry jest sonoforeza, oparta na działaniu ultradźwięków. Innym zabiegiem na twarz, który można z łatwością wykonać w domu jest mezoterapia diamentowa. Dzięki wykorzystaniu urządzenia ze specjalną diamentową głowicą można uzyskać efekt niesamowitego wygładzenia i oczyszczenia skóry.

Cześć, jestem Gosia, mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Od zawsze interesowało mnie wszystko co związane ze zdrowiem i pięknem całego naszego ciała. Fascynuje mnie to jak szerokie i nieprawdopodobne zastosowanie w kosmetyce mogą mieć produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni.

Polecane

pl_PLPolish